Przejdź do treści

TYDZIEŃ W ZIELONEJ SZKOLE NA KASZUBACH

W dniach 10-14.01.2022r 25 osób z naszego Sposobu na szkołę zamieszkało w Schodnie, w zabytkowym budynku wiejskiej szkoły, w sercu Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Mieliśmy okazję obcować z naturą 24 godziny na dobę, uczyć się poprzez dotyk, działanie i próbowanie – tak, jak najbardziej lubimy. I przy okazji mieliśmy czas na integrację i wspólne rozmowy.

Zielona szkoła w Schodnie przygotowała dla nas wyjątkowe warsztaty i zabawy: w pięknym lesie uczestniczyliśmy w grze terenowej, poszliśmy na długi spacer szlakiem wędrówek bobra, poznaliśmy zimowe grzyby, domy dla owadów i tropiliśmy zwierzęta, uczyliśmy się wykonywać naturalne kosmetyki oraz najtrwalsze z trwałych kosze z korzenia, poznaliśmy historię Kaszub i świetnie się przy tym bawiliśmy.

To był cudowny czas zimową porą. Szkołę w Schodnie odwiedzimy także w ostatnim tygodniu wakacji!

I właśnie w tym miejscu chcemy oficjalnie serdecznie podziękować przemiłym gospodarzom Zielona Szkoła w Schodnie , Panu Czesławowi z Kaszubskie Centrum Szkolenia i Usług Regionalnych , Panu Józefowi – najlepszemu wodzirejowi z Kaszub, Panu Sokolnikowi z Sokolnictwo Użytkowe , Panu Leśnikowi, Pani kucharce oraz wszystkim osobom zaangażowanym w nasz pobyt. Nie ukrywamy, że nie możemy doczekać się wyjazdu sierpniowego 🤩.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.