Przejdź do treści

Nasze projekty

Klub Świadomego Rodzicarusza od marca 2022

KLUB ŚWIADOMEGO RODZICA w Fundacji Sposób na szkołę to cykl piątkowych stacjonarnych warsztatów i wykładów dotyczących wychowania dzieci w wieku szkolnym, komunikowania się z dziećmi w oparciu o wzajemny szacunek, zaufanie i empatię w rodzinie. 

W dzisiejszym świecie, niepewnym, innym najważniejszą rzeczą jest zadbanie o równowagę psychiczną nas samych, jak i naszych dzieci. Wiedza o sposobie radzenia sobie z emocjami, zasadach rozmowy z dziećmi, pracą z nimi  jest obecnie wiedzą bezcenną. Uważność na zmiany zachodzące w psychice dziecka, szczególnie w kontekście obecnej sytuacji, jest kluczowym elementem w codziennym życiu.

Warsztaty prowadzą doświadczeni psycholodzy i pedagodzy, zajmujący się szeroko pojętym coachingiem oraz wspieraniem rodziny w tych trudnych dla dzieci i młodzieży czasach (www.evolutio.com.pl i www.etito.pl

Zajęcia podzielone są tematycznie, uczestnictwo we wszystkich stanowić będzie: 

 • Doskonałe uzupełnienie doświadczenia w zakresie wychowania dzieci i młodzieży
 • Obserwację i analizę zjawisk mniej i bardziej oczekiwanych emocji u siebie, jako rodzica
 • Pozyskanie wiedzy i nowych narzędzi w kierunku dbałości o właściwą atmosferę w domu 
 • Wymianę doświadczeń z poziomu rodzica i edukatora 
 • Przybliżenie rodzicom zasadności wspólnej pracy trenerów, coachów i terapeutów z dziećmi i rodzicami 
 • Doskonałe poszerzenie wiedzy i poznanie mechanizmów zachowania dzieci i młodzieży 

Każdy warsztat to 2 godziny wykładów oraz omawiania przykładów „ z życia wziętych” . To także możliwość na wstępną rozmowę z coachem oraz podzielenie się swoimi przemyśleniami z pozostałymi rodzicami. 

WARSZTAT NR 1 – 04.03.2022 godzina 17.00-19.00

ZAGROŻENIA NAUKI ZDALNEJ I IZOLACJI 

Wpływ edukacji zdalnej, hybrydowej i izolacji dzieci na rozwój emocjonalny dziecka; zagrożenia, wpływ na naukę, poczucie własnej wartości oraz na kontakty międzyludzkie. 

Studium przypadku – analiza przypadków z życia wziętych.

WARSZTAT NR 2 – 18.03.2022 godzina 17.00-19.00

POZYTYWNA DYSCYPLINA I KOMUNIKACJA W RODZINIE. JĘZYK SZAKALA I ŻYRAFY 

Trening umiejętności komunikacyjnych na linii rodzic-rodzic oraz  dziecko-rodzic. Nabycie umiejętności wyłączenia negatywnych komunikatów. Rozmowa vs. nakazy. Skuteczność. 

WARSZTAT NR 3 – 01.04.2022 godzina 17.00-19.00

ZŁOŚĆ – PRZYCZYNY AGRESYWNYCH ZACHOWAŃ U DZIECI

Gdzie szukać przyczyn agresywnego zachowania wśród dzieci, jak przeciwdziałać takim zachowaniom, jak rozumieć agresję u dziecka. Sposoby radzenia sobie z agresją. 

WARSZTAT NR 4 – 08.04.2022 godzina 17.00-19.00

NAJPIERW TLEN 

Sposoby radzenia sobie w trudnych, emocjonalnych sytuacjach w obecności dziecka. Wpływ negatywnych komunikatów na zachowania dziecka. 

WARSZTAT NR 5 – 22.04.2022 godzina 17.00-19.00

RODZICE W KONFLIKCIE 

Dzieciństwo i jego koszty ponoszone w dorosłym życiu w kontekście niezgodności i konfliktów występujących między rodzicami i opiekunami dziecka. 

WARSZTAT NR 6 – 13.05.2022 godzina 17.00-19.00

RODZICE W STRESIE 

Wpływ stresu i czynników zewnętrznych na komunikację i decyzje podejmowane wobec dziecka. 

Sposoby radzenia sobie ze stresem znalezienia jego źródła i pracy nad własnymi emocjami.

WARSZTAT NR 7 – 27.05.2022 godzina 17.00-19.00

POZNAJ UMYSŁ DZIECKA 

Umysł dziecka, a wychowanie surowe, pobłażliwe, pokrętne i asertywne. Różnice, zależności, zagrożenia, możliwości. Postępowanie w przypadku, gdy dziecko nie nawiązuje właściwego kontaktu z nauczycielami i grupą rówieśniczą oraz próba rozwiązania innych problemów. 

WARSZTAT NR 8 – 10.06.2022 godzina 17.00-19.00

JAK AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA ROZWIJA ZDOLNOŚCI UMYSŁOWE DZIECKA? 

O nierozerwalnym związku aktywności fizycznej z nauczaniem, sposobach radzenia sobie z niechęcią do aktywności fizycznej i rodzajach aktywności wpływającej pozytywnie na przyswajanie wiedzy dzieci i młodzieży. 

Ceny i zasady rezerwacji miejsca: 

 • * Uczestnictwo w 1 warsztacie: 80PLN
 • * Wpłata na konto Fundacji Sposób na szkołę mBank 73 1140 2004 0000 3102 8134 7306; w tytule KONIECZNIE WPISZ – „DAROWIZNA /psycholog/ data warsztatów/ imię i nazwisko/numer telefonu”
 • Wpłatę możesz odliczyć od podatku. 

Regulamin uczestnictwa w Warsztatach Klubu Świadomego Rodzica w Fundacji Sposób na szkołę: 

 1. Organizatorem warsztatów jest Fundacja Sposób na szkołę
 2. Warsztaty będą odbywać się stacjonarnie, w miejscu prowadzenia działalności Fundacji, w Gdyni, ul.Cylkowskiego 12 (Redłowo) 

3.   Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów lub zmiany terminów, jeśli nie będziemy mieli odpowiedniej liczby uczestników lub zaistnieją inne sytuacje uniemożliwiajace organizatorom przeprowadzenie warsztatów w danym dniu 

4.   Nie ma możliwości z rezygnacji z warsztatów. Osobom nieobecnym zostaną przesłane materiały z warsztatów na podany adres mailowy

5.   Osoby z objawami choroby proszone są o nieuczestniczenie w warsztatach

6. Ilość miejsc jest ograniczona: 15; o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń. Osobom, które zapiszą się i dokonają opłaty za warsztaty, a będą poza limitem, zostanie zwrócona wpłata

Zielona Szkoła – styczeń 2022

Chemia dla najmłodszych z Naukowym Kołem Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej

Kilka godzin z prawdziwą chemią, niczym z magicznymi reakcjami dzięki wspaniałym warsztatom z kołem chemicznym Politechniki Gdańskiej (http://nkch.pg.gda.pl) to doskonała forma zrozumienia tej trudnej, ale fascynującej dziedziny nauki. Zachwytom nie było końca! To właśnie tak rozumiemy nauczanie:)

Lekcja o cukrze

Cukier jest słodkim wrogiem naszego zdrowia. Ile go spożywamy i co może spowodować w naszym ciele – takie informacje dzieci dostały w ramach zajęć w naszej szkole. Lekcje poprowadziła pani dietetyk, prywatnie mama, która doskonale wie, jak trzeba rozmawiać z dziećmi w wieku szkolnym. Nie było słodko, ale było bardzo interesująco! Polecam bardzo lekcje z http://dieta4u.pl.

Kurs szydełkowania

Zajęcia z szydełkowania prowadzi nasza uczennica z klasy 8 w ramach wolontariatu. Chętnie uczestniczą w nich dzieci najmłodsze. Nadia ma wyjątkową cierpliwość do swoich uczniów, a oni w trakcie szydełkowania mają trening skupienia, uważności i bardzo się wyciszają. Nadia za prowadzone wolontaryjnie zajęcia dostanie punkty, które na pewno przydadzą się na świadectwie ósmoklasisty.

Laboratorium chemiczne – naturalne kosmetyki

Kolejne spotkanie z cyklu: 🌼kreatywne spotkania czwartkowe🌼

⌛🧴⌨ laboratorium chemiczne – gdzie dzieci same zrobiły naturalne kosmetyki, ale najpierw …

➡ same policzyły proporcje, prześwietiły właściwości składników i tym sposobem wykorzystały wiedzę z chemii, którą w końcu polubiły😄.

Wszystko zorganizowała i poprowadziła Marta Grzegółka Studio , jedna z mam naszych dzieci❤, natomiast sprawcą polubienia chemii jest nasza nauczycielka Technolog Pięknej Cery.

kosmetyczne-laboratorium

Lekcja przyrody w terenie

Im mniej nauki w ławkach, tym lepiej🙏 W piękny czerwcowy dzień lekcję przyrodniczą ☘️ przeprowadziła dla naszych dzieci Fundacja Generacja w ramach projektu. Przemierzyliśmy ścieżkę edukacyjną Dolina Radości. Poznaliśmy tamtejszą przyrodę z edukatorką, panią Gosią, która opowiedziała nam o ptakach, żabach i roślinach występujących na tym pięknym terenie.

🌿

Wyjątkowe w decydowaniu o edukacji własnych dzieci jest to, że możesz WSZYSTKO. PS. Wiecie, ile czasu zajęło nam wyszukanie wydarzenia, poznanie autorki projektu i umówienie się na taką lekcję? Łącznie nie więcej niż 15 minut. I najlepsze jest to, że każda szkoła może zrobić to samo🤷‍♀️.

Spotkanie ze strażakiem i nauka udzielania pierwszej pomocy

Lekcja o pracy strażaka, o niebezpiecznych sytuacjach – wypadkach oraz możliwości ich uniknięcia, trochę chemii – przepisy na samodzielne wykonanie płynów odkażających na rany. Nauka pozycji bocznej ustalonej, pierwszej pomocy i zasad zachowania się w trudnych sytuacjach – szkolenie i pogadanka z doświadczonym strażakiem (www.pozarnicy.pl)

 1. Lekcja prawa

Cykl niezwykłych spotkań otworzyła, lekcją o prawie, Adwokat Maja Gidian.

Adwokat Maja Gidian nie dość, że jest wybitnym fachowcem w swojej dziedzinie, to dodatkowo, a może przede wszystkim – jest osobą uwielbianą przez dzieci i doskonale się z nimi dogaduje prawo karne,

 • prawo cywilne,
 • nielegalne nakazy i zakazy,
 • mandaty,
 • kara śmierci czy kara dożywocia,
 • jak napisać odwołanie do sądu, a jak i za co złożyć zawiadomienie na policję,
 • scenki i angażowanie dzieci do wspólnych rozważań

– jesteśmy pewne, że w przyszłości ktoś z naszej grupy zostanie prawnikiem.

Bardzo dziękujemy adw. Gidian za trzy godziny poświęcone naszemu Sposobowi na szkołę.

Dzieci zachwycone ❤🥰🤩